A projektben részt vevő intézmények: 

  • Szabadkai Városi Múzeum
  • Türr István Múzeum
  • Budapesti Történeti Múzeum
  • Városi Galéria Kalocsa
  • Muzej likovnih umjetnosti, Eszék

A megvalósítás éve: 2017-2019

Helyszín: Szabadka-Eszék-Baja-Budapest-Kalocsa

NKA támogatás összege: 750.000 Ft

A projekt leírása:

A közép-európai barokk művészet jeles képviselőjének ma már nemzetközi hagyatékát a többéves kutató- és restaurálási munkának, valamint a kulturális intézmények együttműködésének köszönhetően az utódállamok mindegyikében bemutathatjuk
A kiállításon 21 eredeti 18. századi festmény szerepelt magyar- és horvátországi, valamint szerbiai egyházi és közgyűjteményekből, ebből 19 db Falkoner Ferenc eredeti alkotása volt, Szabadkán budai festőtársának Stettner Sebestyéné (1699-1758). A három szegedi predellaképről jó minőségű nyomatot készíttettünk vászonhordozóra, s az eredetihez hasonló kereteket. A budakeszi plébániatemplomban szentélyfreskóját nagyméretű (3,75x2,4 m) óriáspannón reprodukáltuk. A kiállítást hét pannó kíséri (bevezető szöveg, a kapisztránus ferences tartomány-térkép 1829, restaurálási dokumentáció).
A kiállítás előkészületi munkálataiként restaurálásra került a Szabadkai Városi Múzeum ajándékaként szerbiai és magyarországi egyházi és közgyűjteményi tulajdonban lévő 11 oltárkép, valamint a bajai múzeum tulajdonában lévő 8 ferences portré az NKA, a tulajdonos és a Páduai Szent Antal Plébánia támogatásából. A kiállításhoz ingyenes négynyelvű (magyar-horvát-szerb-angol) leporello készült 2000 példányban. 
Az érintőképernyős alkalmazáson megtekinthető volt Falkoner eddig azonosított összes műve (42) eredeti magyar-és horvátországi, valamint szerbiai helyszíneiken, valamint a Falkoner művek restaurálása (19 db). 
A kiállított műveket ikonográfiás rajzokkal ellátott háromnyelvű feliratok kísérték, mely minden korosztály számára hasznos információkat tartalmaztak.
A kiállításhoz egy nagyméretű 27 db-os kétoldalas puzzle is készült, melyet szőnyegen raktak ki a kiállítást megtekintő gyermekek és fiatalok.
A kiállításhoz memóriajáték is készült, mellyel a foglalkozások végén játszhattak a gyermekek és amely megvásárolható is.
Az alsós korosztály részére ikonográfiás foglalkozásokat szerveztünk, mely során az előre elkészített angyalkás rajzokat azonosították be, megkeresve őket a kiállított képeken, tisztázva az angyalok fogalmát, valamint a kereszténységgel kapcsolatos alap tudnivalókat (Krisztus, Szűz Mária, Szent Anna és Szent József személyeit beazonosítva a kiállított képeken és az egymáshoz fúződő kapcsolatukat).
A felsősök a ferences portrékon lévő kronosztichok évszámait számolhatták ki a művészettörténeti információkon felül.

Jellemző adatok: A pedagógiai programokon megközelítőleg 300 gyermek vett részt. A kiállítást 11450 személy tekintette meg Szabadkán.

Kapcsolódó linkek: http://www.gradskimuzej.subotica.rs/wp-content/uploads/SZAKMAI-BESZÁMOLÓ-web.pdf